Murata GRM1555C1H3R3BZ01D
Cap Ceramic 3.3pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125°C Paper T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRM1555C1H3R3BZ01D.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Arrow Electronics
Garrett
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-06-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-09-30
LTD Date2014-03-31
Descriptions
Descriptions of Murata GRM1555C1H3R3BZ01D provided by its distributors.
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 3.0303% +Tol, 3.0303% -Tol, C0G, -/+30ppm/Cel TC, 0.0000033uF, Surface Mount, 0402
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402