MSKSemi Semiconductors AMS1117-3.3V
Linear Voltage Regulators / LDOs Input 18V output 3.3V 1A SOT-223-3
Price and Stock
Descriptions
Descriptions of MSKSemi Semiconductors AMS1117-3.3V provided by its distributors.
1A Fixed 3.3V Positive electrode 18V SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
12mA fixed 1A 3.3V 18V 1.4V@(1A) SOT-223