Mini-Circuits CBP-1034C+
Ceramic Filters Band Pass 50Ohm SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mini-Circuits CBP-1034C+.
IHS
Datasheet12 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Mini-Circuits CBP-1034C+ symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Mini-Circuits CBP-1034C+ provided by its distributors.
RF FILTER BANDPASS 1.03GHZ 13SMD
Band Pass Filter, 1034MHz