Microchip 1.5KE33CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 28.2V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Electronic Supply1.5KE33CA97
2d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip 1.5KE33CA.
IHS
Datasheet7 pages12 years ago
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1991-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Microchip 1.5KE33CA provided by its distributors.
TRANS VOLT SUPP 33V 1500W BIDIR