Microchip DSC1101CI5-050.0000T
MEMS OSC, LVCMOS, 50MHz, 10PPM, 2.5-3.3V, -40 to 85C, 3.2 x 2.5mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1101CI5-050.0000T.
Datasheet31 pages10 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-60.14%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Supply Chain
Projected EOL Date2049-01-28
Introduction Date2021-01-28
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1101CI5-050.0000T provided by its distributors.
MEMS Oscillator 50MHz 2.25V to 3.6V 15pF 6-Pin VDFN T/R
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD