Microchip DSC1001DL5-014.7456T
Low-Power Precision CMOS Oscillator 14.7456MHz 1.7V to 3.6V 10ppm 4-Pin Surface Mount T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSC1001DL5-014.7456T.
Microchip
Datasheet24 pages2 years ago
Electro Sonic
3 month trend:
-100%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Supply Chain
Projected EOL Date2039-09-04
Related Parts
Silicon Oscillator 14.7456MHz 1.8V/2.5V/3.3V 15pF 4-Pin PQFN Tube
MEMS Oscillator, 16 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 10 ppm, 3.3 V, DSC1001
MEMS OSC, LVCMOS, 14.3181MHz, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 3.2 x 2.5mm
Descriptions
Descriptions of Microchip DSC1001DL5-014.7456T provided by its distributors.
MEMS OSC, LVCMOS, 14.7456MHz, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 2.5 x 2.0mm
Oscillator, 150MHz, 5mA, VDFN-4, RoHS
Microchip SCT
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD