Microchip DSA6311JL3AB-054.0000VAO
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 54MHz, 20PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 2.5 x 2.0mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip DSA6311JL3AB-054.0000VAO.
Microchip
Datasheet34 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-16.57%
Supply Chain
Projected EOL Date2044-06-18
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSingapore
Descriptions
Descriptions of Microchip DSA6311JL3AB-054.0000VAO provided by its distributors.
OSC MEMS -40C-85C, 50PPM, 3.2X2. / 54 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA