Mean Well XLG-200-H-A
Led Driver, Constant Current/Volt, 200W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-200-H-A
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well XLG-200-H-A.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
TME
Jameco
Inventory History
3 month trend:
-81.72%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Mean Well XLG-200-H-A provided by its distributors.
200 W, Single Output, 27-56 VDC@3.50 A LED Lighting Metal AC-DC Power Supply
Power Supply; LED; 200W; 27-56V; 3500mA; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
XLG-200-H-A MEAN WELL LED AC-DC 200 Watt 27~56V/5550mA + More!
27~56V 3500~5550mA, Constant Power LED Driver Adjustable Output Current IP67, Type HL, 200 Watts
LED Driver Constant Voltage Constant Current Mode with Adjustable Output Current 200W 27V to 56V 3500mA