Mean Well XLG-200-12-A
LED Driver Constant Voltage Constant Current Mode with Adjustable Output Current 192W 12V 16A
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well XLG-200-12-A.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Future Electronics
Electro Sonic
3 month trend:
-33.88%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Mean Well XLG-200-12-A provided by its distributors.
12Vdc 16A, CV/CC Mode LED Driver Adjustable Output Current IP67, Type HL, 200 Watts
Led Driver, Constant Current/Volt, 192W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-200-12-A
192 W, Single Output, 12 VDC@16.0 A LED Lighting AC-DC Power Supply
Mean Well XLG-200-12-A LED driver 192W 12V DC Outdoor use Surge protection
Power supply; LED; 192W; 12V; 16A; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 192W, 8000 - 16000mA, 8.4-12V, IP67 LED Driver
XLG-200-12-A MEAN WELL LED AC-DC 192 Watt 12V/16A + More!
POWER SUPPLY; AC-DC; LED DRIVER; 200W; +12V@16A
LED Driver (CP) 192W 16000mA Linear (8.4-12) 100-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP67 Metal Enclosure
192W 1 100V(AC) 305V(AC) 16A , 175mm*63mm*35.5mm
AC/DC LED Driver, 192 W, 12 VDC, 16 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-200 Series
AC/DC LED Power Supply 192W Single 5-Pin
MELSEC-Q Series Power Measurement Unit
LED Driver 192W 16A 8.4 ... 12V IP67