Mean Well XLG-150-12-A
150W 12V 12500mA Constant Voltage Constant Current Mode LED Driver with Tunable Output Current
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well XLG-150-12-A.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
TME
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-5.68%
Descriptions
Descriptions of Mean Well XLG-150-12-A provided by its distributors.
12Vdc 12.5A, CV/CC Mode LED Driver Adjustable Output Current IP67, Type HL, 150 Watts
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 150W, Hybrid
150 W, Single Output, 12 VDC@12.5 A LED Lighting AC-DC Power Supply
Q-Series Simple Motion Module; 16 Axes (SSCNET III/H)
POWER SUPPLY, AC-DC, LED DRIVER, 150W, 100-305VIN, 12VOUT, 12.5A, XLG-150 SERIE
Power supply; LED; 150W; 12V; 12.5A; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 150W, 6500 - 12500mA, 8.4-12V, IP67 LED Driver
XLG-150-12-A MEAN WELL LED AC-DC 150 Watt 12V/12.5A + More!
LED Driver (CP) 150W 12500mA Linear (8.4-12) 100-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP67 Metal Enclosure
LED Driver 150W 12.5A 8.4 ... 12V IP67
AC/DC LED Driver, 150 W, 12 VDC, 12.5 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-150 Series
150W LED POWER SUPPLY O/P 12V/12
150W Constant Power Mode LED Driver
LED DRIVER, CONSTANT CURRENT/VOLT, 150W;
Led Driver, Const Current/Volt, 150W; Power Supply Applications:Led Lighting; Output Power Max:150W; Output Voltage Max:12V; Output Current:12.5A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:100V Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-150-12-A