Mean Well XLG-100-H-A
27~56V 875~2780mA, Constant Power LED Driver Adjustable Output Current IP67, Type HL, 100 Watts
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well XLG-100-H-A.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Jameco
Master Electronics
3 month trend:
-53.07%
Descriptions
Descriptions of Mean Well XLG-100-H-A provided by its distributors.
100W 2100mA 27V to 56V Constant Power Mode LED Driver with Tunable Output Current
PLC Q Series High speed counter 2 channel 500 kHz, RS422 Sink transistor output
100 W, Single Output, 27-56 VDC@2.10 A LED Lighting Metal AC-DC Power Supply
Power supply; LED; 100W; 27-56V; 2100mA; 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
Mean Well XLG-100-H-A LED driver XLG series 100W 780-2780mA 27-56V DC
POWER SUPPLY, LED DRIVER, AC-DC, CONT CURRENT, 100W, 27-56V@875-2780MA
AC/DC LED Driver, 100 W, 56 VDC, 2.1 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-100 Series
100W 1 100V(AC) 305V(AC) 2.1A 125mm*63mm*32mm
LED Driver (CP) 100W 875mA Linear (27-56) 100-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP67 Metal Enclosure
100W Constant Power LEDDriver,875-2780mA
RS APAC
AC/DC LED Power Supply 100W Single 5-Pin
LED Driver 100W 2.78A 26 ... 56V IP67
LED DRIVER, CONSTANT CURRENT/VOLT, 100W;
SPS IP67 96W 27-56V/875-2780mA CP
100W CONSTANT POWER MODE LED DRI
Led Driver, Const Current/Volt, 100W; Power Supply Applications:Led Lighting; Output Power Max:100W; Output Voltage Max:56V; Output Current:2.1A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:100V Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-100-H-A