Mean Well XLG-100-12-A
PLC Q Series Temperature input module; 8 channel; thermocoupler; version 2
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well XLG-100-12-A.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Jameco
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
TME
Inventory History
3 month trend:
-30.21%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Mean Well XLG-100-12-A provided by its distributors.
12Vdc 8A, CV/CC Mode LED Driver Adjustable Output Current IP67, Type HL, 100 Watts
Led Driver, Constant Current/Volt, 96W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XLG-100-12-A
Mean Well XLG-100-12-A LED driver 12V 96W adjustable outdoor surge protection
96W 12V 8A Constant Power Mode LED Driver with Tunable Output Current
96 W, Single Output, 12 VDC@8.0 A LED Lighting AC-DC Power Supply
Power supply; LED; 96W; 12V; 8A; 100-305VAC; 142-431VDC; 67
XLG-100-12-A MEAN WELL LED AC-DC 96 Watt 12V/8A + More!
POWER SUPPLY, LED DRIVER, AC-DC, CONT CURRENT, 100W, 12V@8A
AC/DC LED Driver, 96 W, 12 VDC, 8 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XLG-100 Series
96W 1 100V(AC) 305V(AC) 8A 125mm*63mm*32mm
LED Driver (CP) 96W 4000mA Linear (8.4-12) 100-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Io)) IP67 Metal Enclosure
LED Driver 96W 8A 8.4 ... 12V IP67
100W CONSTANT POWER MODE LED DRI