Mean Well HLG-480H-24A
24V 20A 480W Constant Voltage and Constant Current Switching LED Driver Driver Model A
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well HLG-480H-24A.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Future Electronics
Component Distributors Inc.
TME
Jameco
Inventory History
3 month trend:
+18.80%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Mean Well HLG-480H-24A provided by its distributors.
LED Driver (CC, CV) 480W 10-20A Linear (12-25.2Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
Led Driver Psu, Ac-Dc, 24V, 20A; Output Power Max:480W; Output Voltage Max:24V; Output Current:20A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305V; Product Range:Hlg-480H Series; Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-480H-24A