Mean Well HLG-320H-20A
20V 15A 300W Switching LED Driver Power Supply - Output Voltage and Current Adjustable by Internal Pot
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well HLG-320H-20A.
IHS
Datasheet10 pages4 years ago
Mean Well
Electro Sonic
Future Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+6.11%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 2.5A 60W 5-Pin
Descriptions
Descriptions of Mean Well HLG-320H-20A provided by its distributors.
LED Power Supplies 300W 20V 15A IP65 Adj W/Intrl Pot
POWER SUPPLY, AC-DC,20V,15A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-320H SERIES
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 300W, Hybrid
20Vdc 15A LED Driver, IP65, PFC Harsh Environment, Metal Case 20V 15Amps
100 - 277Vac, 300W, 15000mA, 10-20V, [Potentiome...], IP65 LED Driver
Power Supply; LED; 300W; 20V; 15A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP65
O/P +20V15A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
HLG-320H-20A MEAN WELL LED AC-DC 300 Watt 20V/15.0A + More!
AC/DC LED Driver, 300 W, 20 VDC, 15 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-320H Series
AC/DC LED Power Supply 300W Single 5-Pin
OBT300-R100-2EP-IO-V31-L Pepperl+Fuchs
LED Driver (CC, CV) 300W 7.5-15A Linear (10-22Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
LED DRIVER, CONSTANT CURRENT/VOLT, 300W;
LED DRVR CC/CV AC/DC 17-22V 15A