Lumex W48-2-RB-N-BK-F
Switch Push Button OFF Mom SPST Dome 0.01A 12VDC Maintained Contact Panel Mount Solder Lug Bulk
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Lumex W48-2-RB-N-BK-F.
Future Electronics
Datasheet2 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
-19.66%
Descriptions
Descriptions of Lumex W48-2-RB-N-BK-F provided by its distributors.
W48 Series SPST 12 mm Round Black Bezel Snap-Fit IP67 Pushbutton Switch
Dome Maintained Contact SPST -15.15 12V 50000Cycles , 17.4mm*21.1mm
PBS 12MM SPST 0.1A 48V MAINTAIN