Littelfuse V5.5MLA1206H
MLA Series 1206 5.5 VDC 4V RMS 17.5V Clamp 150 A 3500 pF SMT Multilayer Varistor
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse V5.5MLA1206H.
Farnell
Datasheet8 pages15 years ago
Datasheet8 pages14 years ago
Datasheet8 pages16 years ago
Datasheet8 pages16 years ago
Datasheet8 pages17 years ago
Datasheet8 pages18 years ago
Datasheet11 pages20 years ago
element14 APAC
Future Electronics
Littelfuse SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-14.03%
CAD Models
Download Littelfuse V5.5MLA1206H symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Stock
37,717
Authorized Distributors
5
Resistance
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Termination
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Turns
Tolerance
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW