Littelfuse SRP1-CRDRH-050TC-N
Solid State Relay, 50A/4 To 32Vdc, Panel Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SRP1-CRDRH-050TC-N
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse SRP1-CRDRH-050TC-N.
Sager Electronics
Datasheet8 pages1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Littelfuse SRP1-CRDRH-050TC-N provided by its distributors.
SRP1-CR Series 32 VDC 50 A SPST-NO (1 Form A) Instantaneous Solid-State Relay
SSR Panel, 1x50A/600VAC RN, DC in, IP20