Littelfuse SRP1-CRARL-025TC-N
Solid State Relay, 25A/90 - 280Vac/Panel Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SRP1-CRARL-025TC-N
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse SRP1-CRARL-025TC-N.
Sager Electronics
Datasheet8 pages1 year ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2024-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Littelfuse SRP1-CRARL-025TC-N provided by its distributors.
SRP1-CR Series 280 VAC 25 A SPST-NO (1 Form A) Instantaneous Solid-State Relay
SSR Panel, 1x25A/240VAC RN, AC in, IP20