Littelfuse IDSR.600T
Electric Fuse, Time Delay Blow, 0.6A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse IDSR.600T.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-10-28
LTD Date2024-10-28
Related Parts
Fuse Miniature Slow Blow Acting 0.5A 750V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Glass Carton
Fuse Miniature Fast Acting 0.5A 750V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Glass
Fuse Miniature 0.5A 750V Fast 2-Pin Cartridge Holder Carton
Littelfuse35406300029
Fuse 440V Fa 6.3X32Mm .630A/ Bulk |Littelfuse 35406300029
Littelfuse0KLK.750T
Electric Fuse, Fast Blow, 0.75A, 600VAC, 500VDC, 100000A (IR), Inline/holder, 5AG
LittelfuseKLKD.750H
Electric Fuse, Fast Blow, 0.75A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
Descriptions
Descriptions of Littelfuse IDSR.600T provided by its distributors.
Industrial & Electrical Fuses .6A 600VAC 600VDC Class RK5
FUSE CARTRIDGE 600MA 600VAC/VDC
FUS 600VAC/DC T/D IND RK5 .600A/ BOX
FUSE - RK5 600VAC/600VDC TD UL