Laird MGV2520101R5M-10
Inductor, 1.5Uh, Shielded, 2.5A Rohs Compliant: Yes |Laird MGV2520101R5M-10
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV2520101R5M-10.
IHS
Datasheet7 pages8 years ago
Laird
Inventory History
3 month trend:
-4.43%
CAD Models
Download Laird MGV2520101R5M-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
3DDownload
Introduction Date2017-08-09
Descriptions
Descriptions of Laird MGV2520101R5M-10 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, SMD, 1008
RoHS Compliant Molded Active Tape & Reel (TR) fixed air core inductor -40C~125C 1MHz 91mOhm Max 1.5muH
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 1.5UH 2.5A 91 MOHM SMD
1MHz 2.6A 2.5A 1.5¦ÌH 91m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1mm
INDUCTOR SHIELDED 1.5UH 2.5A 1008 SMD
PWRIND, SMT, SHIELD, IRATED,2.50X2.00X1.00MM
Power Inductors - SMD 1.5 UH 20%