Laird MGV1205220M-10
Molded Power Inductor Wirewound 22uH 20% 100KHz Iron Powdered T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV1205220M-10.
Sager Electronics
Datasheet11 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Laird MGV1205220M-10 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
RoHS Compliant Molded Active Tape & Reel (TR) fixed air core inductor -55C~125C 100kHz 58mOhm Max 22muH
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSMOLDING POWER INDUCTOR
FIXED IND 22UH 6.5A 58 MOHM SMD
Power Inductors - SMD 22 UH 20%