Laird MGV0603220M-10
Molded Power Inductor Wirewound 22uH 20% 100KHz Iron Powdered T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV0603220M-10.
IHS
Datasheet9 pages6 years ago
Sager Electronics
CAD Models
Download Laird MGV0603220M-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2019-03-31
Descriptions
Descriptions of Laird MGV0603220M-10 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, SMD, 2926
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSMOLDING POWER INDUCTOR
FIXED IND 22UH 2A 190 MOHM SMD
Power Inductors - SMD 22 UH 20%