Laird MGV0302R47M-10
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, SMD, 1413
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV0302R47M-10.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+63.68%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Laird MGV0302R47M-10 provided by its distributors.
RoHS Compliant Molded Active Tape & Reel (TR) fixed air core inductor -55C~125C 100kHz 23mOhm Max 470nH
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSMOLDING POWER INDUCTOR
FIXED IND 470NH 7A 23 MOHM SMD
100KHz 9A 7A 470nH 23m¦¸ ¡À20% 3.5mm*3.2mm*2mm
Power Inductors - SMD 0.47 UH 20%