Laird LFB187102-000
Ferrite Core, Cylindrical, 84 Ohm, 28.58 mm Length, 10.16 mm ID, 18.67 mm OD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird LFB187102-000.
Sager Electronics
Datasheet1 page10 years ago
Datasheet38 pages8 years ago
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
+15.39%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Ferrite Core, Cylindrical, 86 Ohm, 19.05 mm Length, 5.1 mm ID, 9.5 mm OD
Ferrite Core, Cylindrical, 100 Ohm, 28.58 mm Length, 7.87 mm ID, 15.88 mm OD
Cylindrical Ferrite Core, Id-9.5Mm Rohs Compliant: Yes |Laird LFB174095-000
Ferrite Core, Cylindrical, 62 Ohm, 28.58 mm Length, 12.83 mm ID, 25.91 mm OD
Descriptions
Descriptions of Laird LFB187102-000 provided by its distributors.
Ferrite Chip Beads 53ohms 500MHz 10.16mm Inside Dia.
Low Frequency EMI Cylindrical Ferrite Cable Cores
Ferrite Core Low Frequency Ferrite Core LF-Material
Low Frequency Ferrite Core 84Ohm @ 5MHz 10.2mm
FERRITE CORE 84OHM SOLID 10.16MM