Laird LFB180100-000
Ferrite Chip Beads 18ohms 500MHz 10mm Inside Dia.
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird LFB180100-000.
Laird
Datasheet1 page9 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+10.89%
Supply Chain
Introduction Date2015-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Ferrite Chip Beads 9ohms 500MHz 7.92mm Inside Dia.
EMI Ferrite Cylindrical Core, ID .197in, 36 Ohms @5MHz, Low Frequency
Cylindrical Ferrite Core, Id-15Mm Rohs Compliant: Yes |Laird LFB250150-000
Ferrite Core, Cylindrical, 28 Ohm, 12.7 mm Length, 14 mm ID, 22.1 mm OD
Descriptions
Descriptions of Laird LFB180100-000 provided by its distributors.
Ferrite Core, Cylindrical, 29 Ohm, 10 mm Length, 10 mm ID, 18.1 mm OD
Low Frequency EMI Cylindrical Ferrite Cable Cores
Ferrite Core Low Frequency Ferrite Core LF-Material
Low Frequency Ferrite Core 29Ohm @ 5MHz 10mm
FERRITE CORE 29 OHM SOLID 10MM