Laird CM7060N102R-10
Choke, Common Mode, 1.02 kOhm, 3 A, SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird CM7060N102R-10.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-35.29%
CAD Models
Download Laird CM7060N102R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Laird CM7060N102R-10 provided by its distributors.
Wire-Wound SMT Power Common Mode Chokes
Common Mode Chokes / Filters 100 MH 3A
Data Line Filter, 2 Function(s), 80V, 3A, 4 Pin(s)
80V 3A 2 1.02K¦¸@ 100MHz 17m¦¸ , 7mm*6mm*3.8mm