Laird 28R1450-100
Solid Core Ferrite Suppressors for Flat Cable 130ohms 100MHz 29.58mm Inside Slot
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird 28R1450-100.
Sager Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+22.60%
Supply Chain
Introduction Date2015-06-19
Descriptions
Descriptions of Laird 28R1450-100 provided by its distributors.
Broadband EMI Ribbon Ferrite Cable Core
Flat Cable Core, 130 Ohm, 30 MHz to 500 MHz, 29.58mm x 0.75mm