Laird 28R0898-100
Solid Core Ferrite Suppressors for Flat Cable 110ohms 100MHz 18.7mm Inside Slot
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird 28R0898-100.
Laird
Datasheet1 page7 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+75.86%
Supply Chain
Introduction Date2015-05-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Laird 28R0898-100 provided by its distributors.
Broadband EMI Ribbon Ferrite Cable Core
Flat Cable Core, 110 Ohm, 30 MHz to 500 MHz, 18.7mm x 0.7mm