Laird 28B1142-100
Solid Core Ferrite Suppressors for Round Cable 114ohms 100MHz 19mm Inside Dia.
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird 28B1142-100.
Laird
Datasheet1 page7 years ago
3 month trend:
-25.38%
Supply Chain
Introduction Date2015-05-22
Descriptions
Descriptions of Laird 28B1142-100 provided by its distributors.
Ferrite Core, Cylindrical, 114 Ohm, 13.84 mm Length, 19 mm ID, 29.01 mm OD
Broadband EMI Cylindrical Ferrite Cable Cores
Ferrite Core 19mm 114Ohm @ 100MHz
FERRITE CORE 114 OHM SOLID 19MM