KYOCERA AVX K50-HC0CSE25.0000MR
SMD Crystal Clock Oscillators 25.0000MHz
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX K50-HC0CSE25.0000MR.
IHS
Datasheet1 page23 years ago
Factory Futures
Mouser
DigiKey
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Introduction Date1999-07-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN EP SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) CMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN EP SMD T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX K50-HC0CSE25.0000MR provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom, CMOS
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD