KYOCERA AVX W3A41C182K4Z2A
Array/Network Capacitor, 100V, X7R, 0.0018uF, Surface Mount, CHIP8
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W3A41C182K4Z2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC052K182K1X5CA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0018uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC062K182K2X5CA
Cap Ceramic 0.0018uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W3A41C182K4Z2A provided by its distributors.
ARRAY/NETWORK CAPACITOR capacitor array 100V 1.8nF 10% 15% ppm/C
Specialty Ceramic Capacitors 100v 1800pF 10% Tol