KYOCERA AVX W2L1YC473KAT1S
Cap IDC Low Inductance 0.047uF 16V 10% SMD 0508 T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2L1YC473KAT1S.
_legacy Avnet
Datasheet4 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2L1YC473KAT1S provided by its distributors.
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0508