KYOCERA AVX W2L1YC104KAT1A
Advance Product/Interdigitated Cap Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx W2L1YC104KAT1A
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2L1YC104KAT1A.
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2L1YC104KAT1A provided by its distributors.
Cap IDC Low Inductance 0.1uF 16V 10% SMD 0508 125°C T/R
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0508