KYOCERA AVX W2L16C473KAT1S
Advance Product/Interdigitated Cap Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx W2L16C473KAT1S
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2L16C473KAT1S.
_legacy Avnet
Datasheet4 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2L16C473KAT1S provided by its distributors.
Cap IDC Low Inductance 0.047uF 6.3V 10% SMD 0508 125°C T/R
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0508