KYOCERA AVX W2L16C104KAT1A
Cap IDC Low Inductance 0.1uF 6.3V 10% SMD 0508 T/R
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2L16C104KAT1A.
_legacy Avnet
Datasheet4 pages15 years ago
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2L16C104KAT1A provided by its distributors.
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0508