KYOCERA AVX W2H15C1038AT1A
0805 W2H 10NF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +125DEGC, X7R Dielectric SMD
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2H15C1038AT1A.
Newark
Datasheet13 pages4 years ago
Datasheet2 pages10 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Inventory History
3 month trend:
-7.21%
CAD Models
Download KYOCERA AVX W2H15C1038AT1A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
KYOCERA AVXW2F15C1038AT1A
W2F Series 0805 10 nF 50 V -20 / +50 % Tolerance X7R SMT Feedthru Capacitor