KYOCERA AVX W2H11A1018AT1F
0612/0805/1206 Feedthru Ceramic Capacitors 100volt 100pF C0G
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2H11A1018AT1F.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Datasheet13 pages4 years ago
Mouser
Inventory History
3 month trend:
-42.02%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC317C101J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100volts 100pF 5% C0G
Yageo GroupC315C101J1G5TA
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125C Extreme Low ESR Bag
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 100pF
Yageo GroupC410C101K1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 100Pf C0G 10%
KYOCERA AVXSR211A101JARTR1
±5% 100V 100pF C0G Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2H11A1018AT1F provided by its distributors.
Cap Feed Through 100pF 100VDC C0G -20% to 50% Flat 0805 125C
100pF 100V -20%~50% C0G(NP0) 100V 0805 2.01mm*1.25mm*1.14mm
CAP RF 100PF 100VDC +50-20% SMD 0805 HC FEEDTHRU
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 100V, 0.5A, 4 Pin(s)