KYOCERA AVX W2A4YC223MAT2A
Array/Network Capacitor, 16V, X7R, 0.022uF, Surface Mount, DIP8
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetW2A4YC223MAT2A04K
3d
TTI EuropeW2A4YC223MAT2A04KTape & Reel
1d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A4YC223MAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A4YC223MAT2A provided by its distributors.
Capacitor Array 0508 16V 0.022 uF 20%
0508X4 C/ARRAY 0.022UF 16V 20%