KYOCERA AVX W2A4YC104K4T2A
Specialty Ceramic Capacitor; X7R 10% 16V 100nF AUTOMOTIVE Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A4YC104K4T2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+888%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2015-08-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A4YC104K4T2A provided by its distributors.
Array/Network Capacitor, 16V, X7R, 0.1uF, Surface Mount, CHIP-8
ARRAY CAP, 0.1UF, 16VDC, X7R, 0508;
100nF ¡À10% 4 X7R 16V 0508 1.3mm*940¦Ìm