KYOCERA AVX W2A4YC102M4T2A
0508 0.001uF 16V X7R ±20% SMD Ceramic Capacitor Array
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A4YC102M4T2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A4YC102M4T2A provided by its distributors.
Array/Network Capacitor, 16V, X7R, 0.001uF, Surface Mount, CHIP8
0508X4 C/ARRAY 1000PF 16V 20%