KYOCERA AVX W2A45C222KAT2A
Array/Network Capacitor, 50V, X7R, 0.002uF, Surface Mount, DIP8
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A45C222KAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A45C222KAT2A provided by its distributors.
Capacitor Ceramic Array 4 Capacitors 0.0022uF 10% 50V 0508 T/R
W2 Series 0508 2200 pF ±10 % 50 V X7R Surface Mount Ceramic Capacitor Array