KYOCERA AVX W2A45C183KAT2A
Array/Network Capacitor, 50V, X7R, 0.018uF, Surface Mount, DIP8
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
TMEW2A45C183KAT2A04K
12h
AvnetW2A45C183KAT2A04K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A45C183KAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Future Electronics
_legacy Avnet
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A45C183KAT2A provided by its distributors.
W2 Series 0508 0.018 uF ±10 % 50 V X7R Surface Mount Ceramic Capacitor Array
0508X4 C/ARRAY 0.018UF 50V 20%