KYOCERA AVX W2A45A120KAT2A
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.000012uF, Surface Mount, DIP8
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A45A120KAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
_legacy Avnet
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A45A120KAT2A provided by its distributors.
Cap Ceramic Array, 10pF, 50V C0G, 10% 0508 tape/reel
CAP CERM ARY 12PF 50VDC C0G 10% 0508 SMD / 4 CAP
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:12pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0508; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes