KYOCERA AVX W2A45A100KAT2A
Cap Ceramic Array 10pF 50V C0G 10% 0508 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W2A45A100KAT2A.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W2A45A100KAT2A provided by its distributors.
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00001uF, Surface Mount, DIP8
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0508
0508X4 C/ARRAY 10PF 50V 10%
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:10pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0508; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes