KYOCERA AVX TRMD476K020S0055
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TRMD476K020S0055.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TRMD476K020S0055 provided by its distributors.
TANTALUM CHIP & RADIAL TPM TAPE/REEL
HIGH PERFORMANCE MNO2,47 UF,20 V
TRM TANT 47UF 20V 10% CASE D