KYOCERA AVX TLCR106M020XTA
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 0805
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TLCR106M020XTA.
Newark
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet3 pages17 years ago
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
+412%
CAD Models
Download KYOCERA AVX TLCR106M020XTA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TLCR106M020XTA provided by its distributors.
Cap Tant Solid 10uF 20V R CASE 20% (2 X 1.35 X 1.35mm) Pad SMD 2012-15 5 Ohm 125C T/R
tantalum capacitor 20V 10muF
CAP, 10µF, 20V, 20%, REEL
10¦ÌF ¡À20% 20V 5¦¸ 2012-15 2mm*1.35mm*1.35mm
T&R / Tant Special - Smp
TLC TANT 10UF 20V 20% CASE R