KYOCERA AVX THJA105M035RJN
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellTHJA105M035RJN020KTape & Reel
2h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX THJA105M035RJN.
IHS
Datasheet6 pages4 years ago
AVX
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX THJA105M035RJN provided by its distributors.
Tantalum Cap, 1Uf, 35V, 1206 |Kyocera Avx THJA105M035RJN
THJ TANT 1UF 35V 20% CASE A