KYOCERA AVX TCJD227M004R0012
Cap Tant Solid 220uF 4V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.012 Ohm 125°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJD227M004R0012.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Newark
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2015-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJD227M004R0012 provided by its distributors.
TCJ Series 220 uF ±20 % 4V SMT Solid Polymer Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
CAP TANT POLY 220UF 4V 1210
220UF 4V 20% ESR 12 7343-31
TCJ TANT 220UF 4V 20% CASE D
CAP, 220µF, 4V, 20%
220UF 4V 20% D LOW ESR