KYOCERA AVX SA105C103JAA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SA105C103JAA.
Farnell
Datasheet4 pages4 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginEl Salvador, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-01
LTD Date2025-06-01
Related Parts
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts .01uF 10% X7R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.01uF X7R 20%