KYOCERA AVX LP0603A0947ANTR
RF Filter Low Pass 947MHz 935MHz to 960MHz 0.5dB 50Ohm SMD 4Pin 0603 Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX LP0603A0947ANTR.
Newark
Datasheet5 pages10 years ago
Datasheet5 pages12 years ago
Factory Futures
Mouser
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+63.27%
Supply Chain
Introduction Date2004-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2021-01-29
LTD Date2021-08-18
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX LP0603A0947ANTR provided by its distributors.
0.35dB 947.5MHz 25MHz 0603 1.6mm*840¦Ìm*700¦Ìm
Low Pass Filter, 947.5MHz, 4 Pin(s)
SMD Thin Film Low Pass Filters 935-960MHz
LOW PASS FILTER, 960MHZ, FULL REEL; Filter Type:Low Pass; No. of Pins:4Pins; Pass Band Frequency:935MHz a 960MHz; Filter Case Style:0603 [1608 Metric]; Product Range:-; Attenuation @ Reject Band Min:25dB; Filter Terminals:SMD RoHS Compliant: Yes